אם פרדסים עוד משגעים אותך בריח (ואתה בכל מקום אחר רק לא בפרדס...)

image alt
השבוע נתקלתי בכך פעמיים. ישבתי עם חברה טובה בבית קפה. מזג האוויר היה נעים ולכן ישבנו בחוץ.
תוך כדי שיחה הגיעו לאפינו משבים עדינים נושאי ריח של בית מרקחת שלא הצלחתי להתעלם מהם.
אני מתכוונת לריח הנעים ,הנקי הזה, שכשאנחנו נכנסים לסניף סופר פארם אופף אותנו ברכות.  
אז אכן, הסתבר שהתיישבנו בצמוד  לסניף של סופר פארם. 
תמיד חשבתי שהריח הוא תוצאה טבעית של מכלול המוצרים הקיימים על המדפים אבל ברגע שהריח הגיע לאפי, מרחק עשרות מטרים מן המקום, הכתה בי ההבנה שכנראה מדובר בתמציות ריח מלאכותיות.
בפעם השנייה שנתקלתי השבוע בתופעה הייתה בסניף איקאה. כמו כל עם ישראל הלכתי לחגוג את עונת הסיילים במותג. כשהגעתי לאזור מוצרי האמבט, שטף אותי ריח (נעים מאוד, אני מודה) כאילו הרגע נכנסתי לחדר אמבט מהביל ומלא ריחות סבון ושמפו.  כשהסתכלתי מסביב לא היו סבונים רק הרבה פלסטיק. שוב תמציות ריח.
לא עליתי על משהו חדש. העובדה שריחות משפיעים על המוח שלנו ועל הרגלי הקניה ידועה לחוקרים מזמן והכנסת תמציות ריח מלאכותיות לחנויות גדולות, כחלק מאג'נדה של הגדלת המכירות היא חלק מהעניין. 
משהו בתופעה גרם לי לתחושות בטן לא נעימות ועדיין לא הבנתי בדיוק מה ולמה כי הרי גם כשאני הולכת ברחוב, ריחות של לחם או פיצה מן המאפיה הסמוכה עלולים להינשא באוויר, לדגדג אותי ולקרוא לי לבוא ולחסל איזו פיצה או שתיים. גם הסטודיו שלי אפוף בריחות שמנים אתריים העלולים להגיע לרחוב, אז למה פתאום אני מרגישה חוסר נוחות עם עניין הריחות האלה שפוגשים אותי כמעט בכל מקום ציבורי? 
התשובה היא שיש הבדל עמוק בין שימוש בתמציות ריח מלאכותיות לבין ריחות הנישאים כתוצאה מאפייה במקום, מיצור סבונים או מריח עצים בנגריה.  
מעיסוקי בתחום הקוסמטיקה הטבעית, אני מודעת לכך שתמציות ריח עלולות להיות בעייתיות. הן מכילות עשרות ואולי מאות כימיקלים שונים ואין שום חוק שמחייב את החברות המייצרות אותם לפרט את כל הרכיבים שמכילים תמציות אלו.  
במקומות בהם אין שקיפות אני חושדת. ואני חושדת שחלק מהכימיקלים האלה עשויים להיות לא בריאים בלשון המעטה. 
מפעלים המפרישים ריחות וכימיקלים רעילים מורחקים לאיזורי תעשיה רחוקים ממגורים ואילו חנויות מחדירות לנו דרך האף ריחות וכימיקלים בעייתים באין מפריע. 
כשאני נכנסת לחנות המשתמשת בתמציות ריח לקידום המכירות שלה, אני הופכת לשבויה שלה. האוויר שאני נושמת מכיל חלקיקי כימיקלים לא מזוהים, שחודרים לגופי ואין לי מושג מה ההשפעה שלהם עלי ועלי גופי וזאת מבלי לידע אותי ומבלי לקבל את אישורי. בואו לא נשכח שלחנויות נכנסות גם נשים בהריון, תינוקות וילדים קטנים. אני לא רואה הבדל בין זה לבין עישון פאסיבי, רק שעישון בסביבה ציבורית אסור כבר שנים רבות. 

אז מה אפשר לעשות?  הרי לא נפסיק לצאת לרחובות, להכנס לחנויות ולקניונים אבל חשוב שנהיה מודעים ואם נהיה מודעים ונגביר את הלחץ על חנויות להפסיק את שטיפת המוח והגוף שלנו ואולי גם נצליח להגיע לחקיקה מסודרת בנושא שתאסור או לפחות תחייב חנויות לידע בשלט גדול שכאן משתמשים בתמציות ריח העלולות להכיל רכיבים מזיקים לבריאות בדיוק כמו שיש בפרסומות של סיגריות.
image alt


הקדמה

החנות האינטרנטית "Olio סבונים וטיפוח מן הטבע" (להלן "החנות האינטרנטית") בבעלות "קונסוננס בע"מ" (מושב חרות, ח.פ 513122101) המציע למכירה את המוצרים בחנות האינטרנטית..
המבצע פעולה כלשהי באתר מצהיר כי הנו מודע לתקנון האתר ולכללי ההשתתפות באתר ומקבלם, וכי לא תהא לו ו/או למי מטעמו כל טענה ו/או תביעה כנגד בעלי האתר ו/או מפעיליו ו/או מי מטעמם מלבד טענות הקשורות בהפרת התחייבויות בעלי האתר ו/או מפעיליו על פי תקנון ותנאי שימוש אלו.
יש לקרוא בעיון את התקנון וכל הוראות תקנון זה יחולו על כל שימוש או רכישה באתר
ברכישה רשאים להשתתף בני 18 ומעלה. ההשתתפות מותנית במסירת פרטים מזהים נכונים (שם, כתובת, טלפון, וכתובת דואר אלקטרוני של הלקוח).
האתר מתחייב לשמור על סודיות ופרטיות הגולש ולא להעביר פרטים של הלקוח (לרבות כתובת דואר אלקטרוני) לשום גורם אחר.עם הרשמה לאתר הלקוח נרשם לרשימת התפוצה של Olio סבונים מן הטבע ומקבל דיוור עם מאמרים, מבצעים ומידע נוסף. בכל רגע ניתן להסיר עצמך מקבלת המיילים.

המוצרים

כל מוצרי הקוסמטיקה והטיפוח המופיעים באתר מיוצרים ע"י Olio סבונים מן הטבע, מוצרים אחרים באם ישנם, מופיעים עם רישום פרטי היצרן שלהם.
כל המוצרים המוצעים בחנות מיוצרים מחומרי גלם טבעיים ועדינים ככל האפשר, תוך פירוט מלא של כל הרכיבים הקיימים בהם. יחד עם זאת מאחר ישנם ואנשים בעלי רגישויות שונות שלא ניתן לצפות מראש, היצרן והמוכר לא יהיה אחראי במידה והלקוח אלרגי למוצר.
התמונות המוצגות באתר הינן להמחשה בלבד ואינן מחייבות. גודל האריזה המחייב הוא זה הכתוב בדף המוצר.

אופן התשלום

1. ניתן לשלם בחנות בכרטיסי אשראי דרך האתר PAYPAL.
2. ניתן לשלם בחנות בהזמנה טלפונית. במקרה זה, נציג שלנו יצור עמך קשר ויקבל את פרטי האשראי לתשלום. הכרטיסים הניתנים לסליקה הנם ישראכרט, ויזה ודיינרס.
3. ניתן לבצע רכישות על ידי תשלום בהעברה בנקאית. פרטי החשבון לתשלום ינתנו בטלפון או הודעת sms ב 0549468096. רק לאחר קבלת אסמכתא לתשלום ההזמנה תצא לדרך.
4. ניתן לשלם בצ'ק שירשם לפקודת "קונסוננס בע"מ " וישלח ל מושב חרות, ת.ד 496, מיקוד 40691. ההזמנה תצא לאחר פרעון מלא של הצ'ק.

פרטי הלקוחות שמורים במערכות החנות האינטרנטית. החנות האינטרנטית אינה שומרת פרטי כרטיסי אשראי כלל וכל רכישות האשראי מתבצעות דרך ספקי חיוב העומדים בתקני האבטחה המחמירים ביותר.
מדיניות משלוחים


1. כל המשלוחים מתבצעים ע"י דואר ישראל, בדואר רשום או בדואר שליחים.
2. מוצר הקיים במלאי יצא במשלוח תוך שלושה ימי עסקים מיום ביצוע ההזמנה.
3.. על מוצר שאינו זמין במידי ויש צורך בהכנתו תתקבל הודעה והוא ישלח תוך 7 ימי עסקים מיום ההזמנה.
4. עם הוצאת המשלוח תתקבל הודעה שהזמנתכם נשלחה בצירוף מספר מעקב בדואר.
5. חבילה שתשלח ותחזור בגלל שלא נדרשה תחוייב שוב בדמי משלוח.
6. מחיר משלוח הוא משקל החבילה לפי המחירון של דואר ישראל (המשתנה מעת לעת).
7. במידה וקיים עיכוב בהגעת המוצר מסיבה שתלויה בדואר ישראל, המוכר יעשה כל שביכולתו על מנת לזרז ולאתר את המוצר עבור הלקוח. באם יחלפו 14 ימי עבודה והלקוח טרם יקבל את המוצר תהיה זכותו לבטל את הרכישה מבלי לשלם דמי ביטול, או לבקש משלוח מחודש של המוצר.
8. ניתן להזמין מוצרים גם בדואר שליחים עד לפתח הבית, ע"פ אזורי החלוקה של הדואר, בתשלום אשר יקבע על ידי דואר ישראל בזמן ההזמנה
9. את הזמנתכם ניתן לאסוף ללא עלות דמי משלוח בסטודיו שלנו ברחוב המייסדים, מושב חרות בתיאום מראש בטלפון 054-9468096


החזרות מוצרים וביטולים

1. כל המוצרים ניתנים להחזרה תוך 14 ימי עסקים מהגעת המשלוח, כאשר המוצר לא נפתח, באריזתו המקורית. הזיכוי עבור המוצרים שיוחזרו יהיה מלא ובתנאי שהגיע למוכר במצב תקין. הזיכוי יהיה באותו אמצעי תשלום שבו שילם הלקוח.
2.המוצר יתקבל בדואר רשום בלבד או בסטודיו שלנו במושב חרות. במקרים אלו עלות המשלוח על הקונה ואין החזר של דמי משלוח.
3. במידה והמשלוח עדיין לא יצא לדרכו יתקבל החזר כספי מלא ללא עמלת ביטול עסקה.
4. במקרים בהם המוצר הגיע שבור או פגום או בשונה ממה שהוזמן הלקוח לא יחוייב בעלות המשלוח אל " OLIO סבונים מן הטבע" .


x

#{title}

#{text}

#{price}