איך לבחור את הדאודורנט הנכון?

איך לבחור את הדאודורנט הנכון

איך לבחור את הדאודורנט שלך מבין שפע הדאודורנטים בשוק

כולנו מזיעים. בקיץ הישראלי, דאודורנט הוא צורך כמעט קיומי.
קיימים בשוק הרבה סוגים, איך נבחר את הדאודורנט שמתאים לנו מתוך עשרות הדאודורנטים שבחנות?
אנטי פרספירנט, דאודורנט רגיל או דאודורנט טבעי?

בחירת הדאודורנט הנכון בתוך כל השפע עשויה להיות ממש מבלבלת, על אחת כמה וכמה אם לוקחים בחשבון רגישויות שונות.  
אז לשרותכם, קצת סדר בים הדאודורנט ואחרי שתקראו תדעו יותר, איזה דאודורנט מתאים לכם

 

הבחנה בין דאודורנט אנטי פרספירנט לדאודורט רגיל
כצעד ראשון נעשה הבחנה בין תכשיר אנטי פרספירנט ( כן, זאת מילה מסובכת אבל עדין לא מצאו לה תחליף בעברית) לדאודורנט רגיל.   

תכשיר אנטי פר ספירנט פועל לכיווץ בלוטות הזיעה ובכך למנוע הזעה, בעוד דאודורנט אינו מונע את הזיעה ופועל למיסוך הריח. 


איך עובד? דאודורנט מסוג אנטי פרספירנט יכיל תמיד אלומיניום או נגזרות של אלומיניום, האלומיניום חודר אל העור, מצמצם את בלוטות הזיעה ובכך מונע את ההזעה. 

יתרונות האנטיפספירנט:  תחושת יובש, לא מזיעים ולכן גם אין ריח. 

חסרונות: מונע את תהליך ההזעה הטבעי של הגוף 
עלול לגרום לחסימה מוחלטת של הנקבוביות וליצירת תהליך דלקתי .  
האלומיניום חודר למחזור הדם דרך העור ונחשד כגורם לאלצהיימר, סרטן השד ועוד.
תכשיר אנטי פרספירנט עשוי להכיל חומרים נוספים שעלולים להיות בעייתים: משמרים מסוג פרבנים, פרופילן גליקול, מבשמים סינתטיים ועוד. 

איך לזהות אנטי פרספירנט?  כיום רוב התכשירים שנמצאים על מדפי הסופר הם אנטי פרספירנט.  בדרך כלל תופיעה המילה אנטיפרספירנט או Anti-perspirant בחזית הדאודורנט.  הדרך לדעת בוודאות אם מדובר באנטי פרספירנט היא פשוט להתסכל ברשימת הרכיבים המצויה בדרך כלל בצד האחורי. שם, בין כל חומרי הגלם תופיע המילה או אחת מהמילים: אלומיניום, מלחי אלומיניום   דאודורנט אנטיפרספירנט 


שורה תחתונה:   אם אתם מהסוג שסובלים מהזעה מרובה באופן חריג וזה ממש מפריע לכם, כדאי לשקול להשתמש באנטי פרספירנט באופן חלקי, למשל רק בימות הקיץ החמים, לפני פעילות ספורטיבית או כשממש חשוב לכם לא להזיע. 
אם הבריאות חשובה לכם ואתם רוצים להימנע מאלומיניום וחומרים אחרים בגופכם כדאי להמשיך לקרוא הלאה. 


 

הבחנה בין דאודורנט רגיל שאינו טבעי  לדאודורנט טבעי

  
דאודורנט רגיל ודאודורנט טבעי, אינם מכילים אלומיניום ולכן, אינם מונעים את הזיעה. שניהם פועלים, בדרכים שונות, למניעת הריח הנגרם מן החיידקים הבאים עם הזיעה במגע. בעוד דאודורנט רגיל מכיל כימקילים סינטטים דאודורנט טבעי באמת יכיל רק חומרי גלם טבעיים ושאינם מזיקים. 

איך עובד? דאודורנט שאינו טבעי וגם דאודורנט טבעי עובדים בשתי דרכים. ישנם כאלה שמונעים את התפתחות הבקטריה המצויה באיזור בית השחי ואחראית להתפתחות הריח. ישנם דאודורנטים שבעזרת בישום ממסכים את הריח הרע או משלבים את שתי הפעולות. 

יתרונות דאודורנט רגיל שאינו טבעי: אינו מונע את תהליך ההזעה הטבעי של הגוף. תהליך בריא וחשוב שקורה בגוף באופן טבעי 
אינו מכיל אלומיניום

חסרונותמכיל כימקלים שנויים במחלוקת:  משמרים מסוג פרבנים, טרילוסקן, אלכוהול, פרופילן גליקול, TEA וDEA  
ושימוש בריחות סינטתיים העלולים להכיל כימיקלים מזיקים.  

איך לזהות דאודורנט שאינו טבעיפשוט להתסכל ברשימת הרכיבים המצויה בדרך כלל בצד האחורי ולחפש את המילים :  פרבן, טרילוסקאן, פרופילן גליקול, perfum, fragrance dea,tea 

שורה תחתונה: דאודורנט שאינו טבעי אומנם לא יכיל אלומיניום, אבל יכיל חומרי גלם בעייתים אחרים. ריחו של הדאודורנט יגיע מתמציות ריח סינטתיות שעושויות להכיל שוב , חומרי גלם מזיקים.  יכול להיות שדאודורנט שאינו טבעי לגמרי ינטרל את הריח באפקטיביות מספקת אך עשוי לגרום נזקים לתווך הארוך. בדיוק כמו מזון בריא לעומת ג'אנק פוד.   

דאודורנט טבעי                                                                                                             דאודורנט טבעי olio

מטרתו של הדאודורנט הטבעי היא למנוע את ריח הזיעה על ידי הפחתה או מניעה של גדילת בקטריות באיזור בית השחי וגם על ידי מיסוך הריח וכל זה בעזרת חומרי גלם טבעיים, שאינם מזיקים לאדם ולסביבה. 

איך עובד? דאודורנט טבעי מפחית את גדילת הבקטריות בעזרת תמציות צמחים טבעיות, תערובות מינרליות (כמו סודה לשתיה ואחרות) המשנות את ph של העור, שימוש באבקות שונות לייבוש הזיעה ושימוש בשמנים אתריים המעניקים ריח  לדאודורנט. 

יתרונות דאודורנט טבעי: אינו מונע את תהליך ההזעה הטבעי של הגוף. תהליך בריא וחשוב שקורה בגוף באופן טבעי 
אינו מכיל אלומיניום
אינו מכיל כימיקלים מזיקים אחרים
מודעות וניסיון לשמור על הסביבה בכל תהליך יצור הדיאודורנט ואריזתו. 

חסרונות: חלק מן הדאודורנטים הטבעיים לא יעילים מספיק, לפעמים יש צורך במריחה נוספת במהלך היום. חפשו את הדאודורנט שיגרום לכם להריח טוב לאורך כל היום. 

שורה תחתונה:   דאודורנט טבעי ישמור על הבריאות שלך ושל הסביבה. דאודורנט טבעי אינו מונע את ההזעה לטוב ולרע ולכן אינו יתאים לאנשים המזיעים באופן ניכר. 
למי מתאים? לאנשים שחשוב להם למרוח על העור חומרי גלם בטוחים וטובים ויחד עם זה להמשיך ולהריח נפלא כל היום.


  אין דאודורנט אחד שמתאים לכולם. ההכרעה לגבי דאודורנט תלויה בגורמים שונים: עד כמה אתם מזיעים במצבים שונים, עד כמה חשוב לכם לשמור על הבריאות ולא להכניס כימיקלים מזיקים לגוף שלכם. 
אם מעולם לא ניסיתם דאודורנט טבעי באמת (וגם אם כן) מציעה לך לנסות את קרם הדאודורנט הטבעי של Olio אותו תמצאי במרחק לחיצה על הקישור כאן: https://oliosoap.co.il/p/קרם-דאודורנט-טבעי-פצולי-לבנדר 

דאודורנט טבעי olio
x

#{title}

#{text}

#{price}