חמאת גוף, קרם גוף ושמן גוף.  מה באמת ההבדל בינהם? 

חמאה, קרם ושמן לא רק במטבח אלא מושגים המבטאים הבדל במרקם ובתכונות של מוצרי ההזנה הקיימים היום בשוק. 

image alt
כשהטמפרטורות מתחילות לרדת  ואיתם יורדת הלחות באויר,  העור מתחיל להציק ולגרד.  עור הפנים מרגיש מתוח עד כאב וההרגשה שחייבים למרוח קרם להקלה כאן ועכשיו! 
הצורך להקל על היובש הוא נחלת הרוב והשוק מלא במגוון רחב ומבלבל של תכשירים שנועדו להזין את העור ולספק לו לחות.
חמאת גוף, שמן גוף או קרם? במה הכי כדאי לבחור?
אני כאן כדי לעשות קצת סדר בבלאגן של המונחים ואולי עם הסבר מדויק יותר תוכלו לבחור את מה שמתאים לכם באמת. 

 


חמאת גוף

 חמאת הגוף כשמה כן היא. היא העשירה, הכבדה, הסמיכה והמזינה ביותר. היא מכילה תערובת של חמאות מזינות ממקורות צמחיים (שיאה, קוקוס, מנגו, קקאו וכו' )  ושמנים  (שמן זית, אבוקדו, שקדים ועוד). היא בדרך כלל לא תכיל מים ולכן גם לא יהיו בה חומרים משמרים. כל חמאת גוף תקבל את האופי שלה בהתאם לחמאות, לשמנים ולתוספות השונות שהיא מכילה (תשריות צמחים, ויטמינים, שמנים אתריים וכו') .  חמאות גוף יכולות לשמש לרוב  גם בשימושים נוספים כהזנה ולחות  לרגליים, לשפתיים, ידיים, מרפקים ובעצם בכל מקום בגוף הסובל מיובש. 
חמאת הגוף השומנית בדרך כלל נספגת בעור די באיטיות אבל מאוד מזינה והאפקטיביות שלה נשארת לאורך זמן. 
קיימים בשוק גם משחות שנקראות קרם גוף אבל מכיון שאינן מכילות מים הן שייכות לקטגוריה הזאת של חמאות גוף.  דוגמה לקרם גוף על בסיס שומני נמצא כאן. גם שפתוני לחות שיכים לקטגוריה זו.
חמאת גוף ,משחות ושפתוני לחות המבוססים על חמאות ושמנים  עובדות בעיקר על שכבות העור העליונות ושומרת מפני בריחת לחות החוצה מן העור. כדי להוסיף לחות לעור אפשר למרוח את חמאת הגוף על עור מעט רטוב. 
למי מתאימה חמאת גוף ? אם אתם סובלים מיובש רב וזקוקים לתוספת הזנה רצינית בחלק מן הגוף או בכולו זהו המוצר שלכם.  


בתמונה חמאת הגוף שמיוצרת אצלנו בעבודת יד ומוקצפת על מנת לתת לה מרקם קליל יותר. (לחיצה על התמונה תוביל לעמוד המוצר בחנות האינטרנטית ופרטים נוספים עליה)
חמאת גוף פצ'ולי לבנדר

שמן גוף

שמן הגוף מבוסס על אחד  או תערובת של שמנים צמחיים נוזלים כגון, שמן שקדים, שמן אבוקדו, רוז היפ, זרעי ענבים או שמן סומסום.  בתוספת של שמנים אתריים או המעניקים לו ריח או ריחות סינטטים אשר יופיעו ברשימת הרכיבים כ Fragrance או Perfium.  
כמו חמאת הגוף, שמן הגוף אינו מכיל מים. ובהיותו מוצר לא מורכב אשר מכיל רק שמנים צמחיים אנחנו יכולים להיות רגועים באשר לבטיחות מרכיביו. 
שמן גוף קליל יותר מחמאה ונספג בקלות בעור הוא מזין את העור אך למרבה הפלא אינו משאיר תחושה שומנית וכבדה.
המטרה של שמן הגוף היא לחדור לשכבות העליונות של העור ולשמש כמגן וחסם מפני בריחת הלחות החוצה.  
הדרך המתאימה ביותר להשתמש בו היא בסיום הרחצה על עור רטוב. השמן כולא את המים ומוסיף לחות לעור.  ניתן להשתמש בשמן הגוף גם בשמן עיסוי. 
למי מתאים להשתמש בשמן גוף? לכל מי שרוצה הגנה מפני היובש ואינה אוהבת את התחושה הכבדה המלווה שימוש בחמאת גוף. 

בתמונה שמן הגוף שמיוצר אצלנו בעבודת יד ( לחיצה על התמונה תוביל לדף המוצר בחנות האינטרנטית שלנו)
שמן גוף
קרם גוף

בעל מרקם קליל, שרבים אוהבים. הוא בדרך כלל נספג במהירות בעור ואינו משאיר תחושה שומנית. 
קרם גוף מכיל פאזה שומנית ופאזה מיימית.  כידוע, שמן ומים לא מתחברים ולכן הוא גם מכיל כימיקל (מתחלב)  שתפקידו לחבר בין המים והשמן ויהפוך אותם לקרם. 
מכיון שקרם גוף מכיל מים יהיה בו בהכרח משמר כלשהו. קרם הגוף יכול להכיל בנוסף ויטמינים וחומרים פעילים מסוגים שונים בעלי תפקידים מגוונים. 
התפקיד של קרם הגוף  הוא לחדור לעומק העור ולהוביל את  החומרים הפעילים פנימה. 
כמות המים בפורמולה תקבע את אופיו של הקרם. ככל שיהיו יותר מים הקרם ירגיש קליל יותר על העור ולהיפך.  
למי מתאים קרם גוף?  המים הם אלו שמעניקים לחות לעור. קרם גוף יקל על כל מי שעור מרגיש מיובש. יש לקחת בחשבון שקרם גוף טבעי ככל שיהיה מכיל משמרים ומתחלבים. 


בשורה התחתונה: מה שמשפיע על ההחלטה במה להשתמש הוא העור שלך.  קחי קצת זמן כדי לחשוב מה רמת ההזנה והלחות שהעור שלך זקוק לו. הדברים הללו משתנים כל הזמן עם הגיל, עם עונות המעבר והסביבה בה אנו נמצאים. 

אם את עדיין לא יודעת מה עדיף, תזכרי שכמה טיפות משמן הגוף שלך בתוך הקרם המועדף עליך יתן לך עוד תוספת הזנה. מי אמר שאי אפשר לרקוד על כל החתונות?

 


הקדמה

החנות האינטרנטית "Olio סבונים וטיפוח מן הטבע" (להלן "החנות האינטרנטית") בבעלות "קונסוננס בע"מ" (מושב חרות, ח.פ 513122101) המציע למכירה את המוצרים בחנות האינטרנטית..
המבצע פעולה כלשהי באתר מצהיר כי הנו מודע לתקנון האתר ולכללי ההשתתפות באתר ומקבלם, וכי לא תהא לו ו/או למי מטעמו כל טענה ו/או תביעה כנגד בעלי האתר ו/או מפעיליו ו/או מי מטעמם מלבד טענות הקשורות בהפרת התחייבויות בעלי האתר ו/או מפעיליו על פי תקנון ותנאי שימוש אלו.
יש לקרוא בעיון את התקנון וכל הוראות תקנון זה יחולו על כל שימוש או רכישה באתר
ברכישה רשאים להשתתף בני 18 ומעלה. ההשתתפות מותנית במסירת פרטים מזהים נכונים (שם, כתובת, טלפון, וכתובת דואר אלקטרוני של הלקוח).
האתר מתחייב לשמור על סודיות ופרטיות הגולש ולא להעביר פרטים של הלקוח (לרבות כתובת דואר אלקטרוני) לשום גורם אחר.עם הרשמה לאתר הלקוח נרשם לרשימת התפוצה של Olio סבונים מן הטבע ומקבל דיוור עם מאמרים, מבצעים ומידע נוסף. בכל רגע ניתן להסיר עצמך מקבלת המיילים.

המוצרים

כל מוצרי הקוסמטיקה והטיפוח המופיעים באתר מיוצרים ע"י Olio סבונים מן הטבע, מוצרים אחרים באם ישנם, מופיעים עם רישום פרטי היצרן שלהם.
כל המוצרים המוצעים בחנות מיוצרים מחומרי גלם טבעיים ועדינים ככל האפשר, תוך פירוט מלא של כל הרכיבים הקיימים בהם. יחד עם זאת מאחר ישנם ואנשים בעלי רגישויות שונות שלא ניתן לצפות מראש, היצרן והמוכר לא יהיה אחראי במידה והלקוח אלרגי למוצר.
התמונות המוצגות באתר הינן להמחשה בלבד ואינן מחייבות. גודל האריזה המחייב הוא זה הכתוב בדף המוצר.

אופן התשלום

1. ניתן לשלם בחנות בכרטיסי אשראי דרך האתר PAYPAL.
2. ניתן לשלם בחנות בהזמנה טלפונית. במקרה זה, נציג שלנו יצור עמך קשר ויקבל את פרטי האשראי לתשלום. הכרטיסים הניתנים לסליקה הנם ישראכרט, ויזה ודיינרס.
3. ניתן לבצע רכישות על ידי תשלום בהעברה בנקאית. פרטי החשבון לתשלום ינתנו בטלפון או הודעת sms ב 0549468096. רק לאחר קבלת אסמכתא לתשלום ההזמנה תצא לדרך.
4. ניתן לשלם בצ'ק שירשם לפקודת "קונסוננס בע"מ " וישלח ל מושב חרות, ת.ד 496, מיקוד 40691. ההזמנה תצא לאחר פרעון מלא של הצ'ק.

פרטי הלקוחות שמורים במערכות החנות האינטרנטית. החנות האינטרנטית אינה שומרת פרטי כרטיסי אשראי כלל וכל רכישות האשראי מתבצעות דרך ספקי חיוב העומדים בתקני האבטחה המחמירים ביותר.
מדיניות משלוחים


1. כל המשלוחים מתבצעים ע"י דואר ישראל, בדואר רשום או בדואר שליחים.
2. מוצר הקיים במלאי יצא במשלוח תוך שלושה ימי עסקים מיום ביצוע ההזמנה.
3.. על מוצר שאינו זמין במידי ויש צורך בהכנתו תתקבל הודעה והוא ישלח תוך 7 ימי עסקים מיום ההזמנה.
4. עם הוצאת המשלוח תתקבל הודעה שהזמנתכם נשלחה בצירוף מספר מעקב בדואר.
5. חבילה שתשלח ותחזור בגלל שלא נדרשה תחוייב שוב בדמי משלוח.
6. מחיר משלוח הוא משקל החבילה לפי המחירון של דואר ישראל (המשתנה מעת לעת).
7. במידה וקיים עיכוב בהגעת המוצר מסיבה שתלויה בדואר ישראל, המוכר יעשה כל שביכולתו על מנת לזרז ולאתר את המוצר עבור הלקוח. באם יחלפו 14 ימי עבודה והלקוח טרם יקבל את המוצר תהיה זכותו לבטל את הרכישה מבלי לשלם דמי ביטול, או לבקש משלוח מחודש של המוצר.
8. ניתן להזמין מוצרים גם בדואר שליחים עד לפתח הבית, ע"פ אזורי החלוקה של הדואר, בתשלום אשר יקבע על ידי דואר ישראל בזמן ההזמנה
9. את הזמנתכם ניתן לאסוף ללא עלות דמי משלוח בסטודיו שלנו ברחוב המייסדים, מושב חרות בתיאום מראש בטלפון 054-9468096


החזרות מוצרים וביטולים

1. כל המוצרים ניתנים להחזרה תוך 14 ימי עסקים מהגעת המשלוח, כאשר המוצר לא נפתח, באריזתו המקורית. הזיכוי עבור המוצרים שיוחזרו יהיה מלא ובתנאי שהגיע למוכר במצב תקין. הזיכוי יהיה באותו אמצעי תשלום שבו שילם הלקוח.
2.המוצר יתקבל בדואר רשום בלבד או בסטודיו שלנו במושב חרות. במקרים אלו עלות המשלוח על הקונה ואין החזר של דמי משלוח.
3. במידה והמשלוח עדיין לא יצא לדרכו יתקבל החזר כספי מלא ללא עמלת ביטול עסקה.
4. במקרים בהם המוצר הגיע שבור או פגום או בשונה ממה שהוזמן הלקוח לא יחוייב בעלות המשלוח אל " OLIO סבונים מן הטבע" .


x

#{title}

#{text}

#{price}